fbpx

Jak sprzedać dom, mieszkanie w wysokiej cenie pomimo kryzysu?

Sprzedaż nieruchomości podczas kryzysu może być frustrująca. Szczególnie w sytuacji, gdy kupujący zdają sobie sprawę, że mamy sporą konkurencję w postaci innych nieruchomości na rynku. Łatwo podjąć im wtedy negocjacje.

Jeżeli zależy Ci na sprzedaży nieruchomości w wysokiej cenie, jest kilka elementów, które możesz zrobić, aby podwyższyć cenę sprzedaży. Niestety nie jest to takie proste, jak wiele osób myśli, że po prostu wystarczy ogłosić w wysokiej cenie.

Wbrew pozorom, wystawienie w wysokiej cenie ma skutki odwrotne od zamierzonych. Największe zainteresowanie przyciąga dane ogłoszenie w internecie w ciągu pierwszych dni czy tygodni promocji. To wtedy najwięcej osób zapozna się z naszą ofertą.

Jeżeli w tym kluczowym czasie cena będzie bardzo zawyżona – potem ciężko będzie odwrócić to pierwsze wrażenie.  Wiele osób będzie pamiętać cenę z pierwszego zobaczenia nieruchomości w internecie i nawet nie wejdzie w szczegóły oferty, aby dowiedzieć się czegoś więcej.

Zatem zobaczmy, co innego możemy zrobić, aby uzyskać maksymalną cenę:

“90% sukcesu udanych negocjacji to przygotowanie. I tak jest w przypadku sprzedaży nieruchomości.”

1. Przygotuj nieruchomość do sprzedaży. Wydaje się to oczywiste dla osób sprzedających samochody: każdy myje samochód, odkurza, tankuje do połowy przed sprzedażą. A co z mieszkaniem czy domem? Niestety wiele osób zapomina o tym kluczowym elemencie. Sprzedaż zaczyna się już od przygotowań, a więc nieruchomość należy dokładnie posprzątać, umyć okna, a także w idealnym świecie: pomalować ściany.

2. Usuń osobiste rzeczy. Nie tylko ze względów czystej prywatności, ale także dlatego, że jeśli ściany będą obwieszone zdjęciami Twoich bliskich, potencjalnym kupującym będzie ciężko poczuć się w nieruchomości jak u siebie.

3. Kolejna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę przy sprzedaży mieszkania czy domu, to przede wszystkim przygotowanie odpowiedniej oferty sprzedaży. Dobra oferta sprzedaży nieruchomości powinna zawierać rzut nieruchomości, profesjonalnie wykonane zdjęcia szerokokątnym obiektywem oraz bardzo szczegółowy opis. Jeśli chcemy do naszej nieruchomości przyciągnąć naszego idealnego klienta, należy podejść do tego etapu bardzo skrupulatnie.

4. Negocjacje ceny. Ustal cenę na takim poziomie, aby nie wchodzić w negocjacje. Wiele osób ogłasza nieruchomość w wysokiej cenie, bo liczą na kogoś, kto może nie zauważy, że cena jest znacznie zawyżona. W ten sposób odcinamy sobie dostęp do wielu klientów, którzy normalnie byliby zainteresowani naszą nieruchomością w realnej cenie.

To są nasze tajniki sprzedaży, które przekazujemy Ci zupełnie bezpłatnie. Po więcej ciekawych porad pobierz nasz poradnik “Jak sprzedać mieszkanie”. Wystarczy, że zapiszesz się na newsletter poniżej, a wstęp do poradnika bezpłatnie trafi do Twojej skrzynki mailowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Call Now Button