fbpx

Kiedy robić remont mieszkania?

Czy potrzebny jest Ci remont?

Mieszkanie przygotowane do sprzedaży, można podzielić na trzy standardy wykończenia. 

Bardzo rzadko mamy w ofercie mieszkania, które nie wymagają, choćby delikatnego remontu.

Kiedy robić remont?

1. Mieszkania do wprowadzenia.

Jest to standard wykończenia, który w praktyce występuje bardzo rzadko. To mieszkanie, które nie tylko nie wymaga od nowego właściciela wkładu własnego. To standard, który pozwala na wprowadzenie się do nowego mieszkania bez sprzątania, odmalowania, czy wymiany silikonu w łazience.

Szacujemy, że takich mieszkań na rynku jest od 2% do 5%.

Takie mieszkania bardzo szybko sprzedajemy i uzyskujemy wyższą od średnio rynkowej cenę.

Dlaczego?

Dlatego, że nowy właściciel wydając kilkaset tysięcy złotych na nieruchomość oczekuje, że mieszkanie będzie odmalowane, posprzątane i gotowe do wprowadzenia i za to jest w stanie więcej zapłacić.

Nowy właściciel łatwiej uzyska kredyt na mieszkanie już wykończone, ale często nie uzyska dodatkowych kilku czy kilkunastu tysięcy złotych kredytu na drobny remont.

2. Mieszkanie do odświeżenia.

Mieszkań do odświeżenia, na lubelskim rynku nieruchomości, jest najwięcej. Często przez samych właścicieli mylone są ze standardem, do wprowadzenia.

Dlaczego?

Właściciel często uważa, że skoro sam mieszkał tyle lat w swoim w mieszkaniu, to jest ono wystarczająco dobre także dla innych.

Tak nie jest. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu w trakcie sprzedaży lub sprzedajesz opuszczone mieszkanie, którego nie odświeżyłeś przed sprzedażą, to nie jest to mieszkanie do wprowadzenia.

Takie mieszkanie jest najtrudniej sprzedać!

  1. Na takim mieszkaniu uzyskasz niższą od rynkowej cenę.
  2. Będziesz miał dużo oglądających, którzy nie będą zainteresowani zakupem.
  3. Będziesz długo sprzedawał takie mieszkanie. Z naszych doświadczeń wynika, że nawet do 12 miesięcy dłużej, niż mieszkanie do wprowadzenia.

W takim razie co musisz zrobić?

Należy mieszkanie przygotować do sprzedaży.

Odmaluj. Umyj okna. Wymień zużyte sprzęty. 

Koszt takiego drobnego remontu to zazwyczaj kilka tysięcy złotych, ale w efekcie uzyskasz nawet kilkanaście tysięcy więcej w ostatecznej cenie sprzedaży i szybszy czas sprzedaży.

3. Mieszkanie do remontu.

Mieszkań do remontu jest stosunkowo niewiele

Takie mieszkanie wszyscy rozpoznają, zarówno obecni jak i przyszli właściciele.

Takie mieszkania bardzo szybko sprzedajemy, ponieważ właściciel zdaje sobie sprawę z czasu i pieniędzy jakie należy poświęcić na remont. 

Rozumie, że cena powinna odzwierciedlać aktualny stan nieruchomości.

Kupujący szybko decydują się na zakup nieruchomości do całkowitego remontu. 

Ponieważ jest bardzo duża grupa inwestorów w Lublinie, która szuka tanich nieruchomości, po drugie mamy całkiem sporo tzw. złotych rączek, którzy sami wyremontują sobie mieszkanie.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji kiedy robić remont lub szukasz biura nieruchomości, które pomoże w sprzedaży mieszkania. 

Zadzwoń i skorzystaj z pomocy profesjonalistów. Jesteśmy dla Ciebie na każdym etapie procesu sprzedaży. Zapraszam do kontaktu: https://nanowe.com.pl/kontakt/

Pierwsze spotkanie jest zawsze bezpłatne. Uzyskasz na nim wszelkie informacje niezbędne do sprzedaży nieruchomości w Lublinie i okolicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Call Now Button